Yeni Doğan Yoğun Bakım

Hayata sağlıklı bir başlangıç için uzman bir ekip gözetiminde ve sağlıklı koşullarda yapılmış bir doğum en önemli ilk adımdır.

I. II. ve III. Düzey Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi

Tüm sağlık branşlarında hizmet vermekte olan doğum servisimiz uzman bir kadro ile 24 saat sürekli I. II. ve III. düzey bakımın verildiği bir Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitemiz (YYBÜ) mevcuttur.

Yeni doğan yoğun bakım ünitemiz 25. gebelik haftasından itibaren doğan, yüksek riskli bebeklere yoğun bakım desteği sağlamaktadır.

Uzman Doktor ve Personel

Hastanemizde gerçekleştirilen her doğumda her biri NRP sertifikasına sahip bir çocuk uzmanı ve bebek hemşiresi doğuma refakat eder.

Açık ısıtıcılı yatak, aspiratör, oksijen kaynağı ve ressüsitasyon için gerekli balon-maske ve diğer canlandırma malzemeleri hazır bulundurulur.

Hastanemiz “Bebek Dostu”

‘’Bebek dostu’’ olan hastanemizde, zamanında doğan bebeklerin, erken doğan bebeklerin ve hasta doğan bebeklerin anne sütüyle beslenmeye başlamaları hedeflenmiştir.

Geniş konsültan ekibimize sahip olan Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemize; çocuk cerrahisi, çocuk kardiyolojisi, çocuk nörolojisi, beyin cerrahisi, üroloji, ortopedi ve radyoloji servisleri de destek vermektedirler.

Uzm.Dr. Demet Divrikli

Yeni Doğan Yoğun Bakım

Baypark Hospital

WhatsApp WhatsApp Destek